Originální industriální kuchyně, která se jen tak neokouká

Originální industriální kuchyně, která se jen tak neokouká

Nástěnné police a regály v kuchyni fungují úplně stejně jako klasický kuchyňský korpus. Jsou funkční, velmi líbivé a vypadají svěže. Celkově kuchyni provzdušní, opticky zvětší a odlehčí. Koncept otevřených skříní a polic není na trhu s kuchyněmi novinkou. Tento nápad k nám přišel z Ameriky, kde jsou otevřené police běžnou součástí interiérů. Poskytují komfort a v neposlední řadě jsou cenově dostupné a vypadají dobře.

Výhody otevřených polic v kuchyni

Instalace těchto otevřených kuchyní přináší řadu benefitů. Jedním z nich je výrazné snížení nákladů na instalaci kuchyně v bytě. Nepřicházíte však o funkčnost kuchyně jako takové. Otevřené police vizuálně rozšiřují prostor, máte vše po ruce a jde o zajímavý prvek pro moderně řešený interiér.
 
Další velkou výhodou otevřených polic je jejich mobilita. Jakmile se vám přestanou líbit, můžete je převěsit, případně úplně demontovat.
 
Otevřené police vypadají dobře a zachovávají funkčnost kuchyňských skříněk
 

Během rozhodování o instalaci otevřených polic byste měli brát v úvahu některé nedostatky, kterým se nevyhnete:

  • Cokoliv, co do polic uložíte, bude brzy pokryto prachem nebo mastkem.
  • Vše je hezky na očích, což vás nutí udržovat pořádek.

Jestliže se vám koncept otevřených polic v kuchyni líbí, ale nechcete věnovat velké množství času na úklid, zkuste přistoupit na kompromis — zkombinujte otevřené police s uzavřenými skříňkami.

 

Policemi zastavějte i rohy, získáte navíc potřebné centimetry.Využijte každý kout

Bojujete v kuchyni o každý centimetr? Vyplňte policemi i rohy místnosti, případně prostor nad okny. Získáte tak spoustu místa na pečicí formy, kuchyňskou váhu nebo květiny, které by v zabydleném interiéru rozhodně neměly chybět.
 
Na zavěšení kuchyňského náčiní využijte dílenský set. Skvěle doplní rustikální styl celé kuchyně a ušetří další prostor v zásuvkách a na policích.

 

Regálový systém jako potravinová skříň

Při pořizování kuchyně jsou jednou z nejdražších položek vysoké potravinové skříně. Jestliže vás tlačí rozpočet, můžete místo drahého korpusu využít vzdušný regálový systém. Je neuvěřitelně variabilní. Výšku polic a jejich druh si zvolíte přesně podle věcí, které do něj budete vkládat. Platí ale stejné pravidlo jako u otevřených polic: Vše je hned na očích, proto i v regálech musí panovat čistota a pořádek.
 
Máte-li kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem, můžete ho velmi elegantně rozdělit samostatně stojícím regálem. Místnosti šikovně oddělíte a získáte další odkládací prostor.
 
Využijte každý centimetr. Dílenský set poslouží k zavěšení kuchyňského nářadí, regál jako potravinová skříň.