Japonský hoblík SUIZAN Kanna - 60 mm

Kód: 5014000003
Neohodnoceno
Značka: SUIZAN
1 999 Kč / ks 1 652,07 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Japonský hoblík Hira Kanna (鉋) od výrobce SUIZAN. Hoblík tohoto typu zaručí extrémně jemný a hladký povrch, který nebudete muset dál brousit. Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou tvrdostí. Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken. Tradičně určen pro použití tahem k sobě. Vysoce kvalitní. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Garance nepoškozeného zboží
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
Doprava zdarma
k objednávce nad 4000 Kč
Výdejní místa
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR a SR
warranty return goods
30 dní
na vrácení zboží

Detailní popis produktu

suizan

Kvalitní a lehký japonský hoblík od značky SUIZAN. Hoblíky typu Kanna mají velice jednoduché zpracování. Čepel je vyrobena z kvalitní laminované dvouvrstvé japonské oceli a před prvním použitím je jí třeba poklepem kladiva napasovat do těla hoblíku, čímž si zároveň nastavíte velikost hobliny odebíraného materiálu. Pokud chcete třísku ztenčit, stačí udeřit do těla hoblíku. Hoblík je určen pro všechny druhy truhlářských prací - tloušťka třísky a jemnost povrchu vychází z osobního nastavení čepele. V ideálním případě by čepel měla vystupovat 0,05 až 0,2 mm z těla hoblíku. Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken.

Japonské hoblíky se tradičně používají tahem směrem k sobě. Jedna ruka by měla hoblík vést a druhá jemně tlačit hoblík k materiálu.

vyrobeno_v_japonsku_nippon

Vlastnosti hoblíku SUIZAN:

✅ Typ Hira Kanna - jednoduché použití a zpracování
✅ Opravdu velký hoblík - šířka čepele 60 mm
✅ Klopka usnadní odlamování hoblin a zabrání vytrhávání vláken
✅ Určen pro použití tahem k sobě
✅ Nastavitelná čepel
✅ Kvalitní zpracování z bílého dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Jak použít japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oběma rukama - jedna ruka přidržuje zadní část hoblíku se želízkem a druhá vytvoří mezi ukazováčkem a palcem písmeno L, přičímž drží část hoblíku směřující k uživateli. S pohybem váhy vašeho těla Kannu rovnoměrnými a táhlými pohyby přitahujte k sobě. Není třeba vyvíjet přebytečnou sílu, hoblík musí fungovat hladce.

Jak nastavit čepel japonského hoblíku

japonsky_hoblik_informacePři nasazování čepele lehce poklepejte kladívkem na horní část želízka. Čepel by měla vyčnívat přibližně o 0,05 až 0,2 mm. Při vyjímání čepele lehce udeřte kladívkem do horních rohů těla hoblíku. Pokud pravá nebo levá strana čepele příliš vyčnívá, lehce poklepejte na stejnou stranu, jako je vyčnívající čepel.

Na co si dát pozor

japonsky_hoblik_informacePřestože japonský hoblík není náročný nástroj, pro správnou funkci hoblíku mějte na paměti, že musíte hoblovat ve směru vláken dřeva a čepel nesmí příliš vyčnívat. V opačném případě japonský hoblík nebude dobře fungovat. Japonský hoblík je třeba před použitím nastavit dle vlastních preferencí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velké
Hmotnost: 0.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: