Japonské řezbářské dláto SENKICHI s lžícovitou čepelí - 15 mm

Kód: 5014200008
Neohodnoceno
Značka: SENKICHI
1 069 Kč / ks 883,47 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Japonské ručně kované řezbářské dláto nejvyšší jakosti typu Tataki Nomi 叩き鑿 – přitloukací dláto, tvar Uchimaru Nomi 内丸鑿 – kulatá, dutá čepel ve tvaru "U" od značky Senkichi 千吉. Laminovaná dvouvrstvá čepel s vysokou odolností a ostrostí. Tělo vytvořeno metodou kovářského svařování. Vhodné pro běžné řezbářské použití. Šířka čepele 15 mm. Vyrobeno v Japonsku.

Detailní informace

Garance nepoškozeného zboží
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
Doprava zdarma
k objednávce nad 4000 Kč
Výdejní místa
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR a SR
warranty return goods
30 dní
na vrácení zboží

Detailní popis produktu

senkichi_logo_regals

SENKICHI 千吉 – výrobce tradičního japonského nářadí a nástrojů používané pro precizní řemeslnickou práci. Vyrábí tradiční i modernizované truhlářské nástroje.

Uchimaru Nomi 内丸鑿 – kulaté dláto ve tvaru "U", které se používá k dlabání oblých profilů a pro další jemné řezbářské práce. Vyrábí se v různých poloměrech a šířkách.

Čepele tradičních japonských dlát Nomi 鑿 – jsou vyrobeny spojením dvou vrstev oceli. Tělo dláta je záměrně vyrobeno z měkké oceli, která tlumí nárazy při úderu dřevěnou paličkou či kovovým kladívkem a snižuje tak šanci na poškození nástroje. Ostří je však vytvořené z extrémně tvrdé uhlíkové oceli, ze které se při výrobě stane vrstva o tvrdosti 62 HRC u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 HRC u japonských dlát s HSS čepelí, přičemž klasická evropská dláta dosahují tvrdosti pouze 58 až 60 HRC.

Ocelovou korunku, kovový prsten na konci rukojeti japonských dlát, je třeba před prvním použitím přesně osadit, zabráníte tak třepení dřevěného konce rukojeti pod údery paličky.

made_in_japan_cz

Vlastnosti dláta Senkichi

✅ Tradiční řezbářské dláto
✅ Tvar Uchimaru Nomi 内丸鑿
✅ Pro běžné řezbářské použití
✅ Ručně vyráběné
✅ Čepel z bílé uhlíkové oceli
✅ White paper steel
✅ U profil čepele
✅ Rukojeť z červeného dubu
✅ Vyrobeno v Japonsku

Jsou dva hlavní typy japonských dlát

Je důležité si vybrat správné dláto, pro každý úkon totiž existuje to správné dláto. Nyní si však pojďme přiblížit nejzákladnější dva typy japonských dlát Nomi. Chcete vědět víc?

zakladni_typy_japonskych_dlat_001

Jak správně usadit ocelovou korunku?

Ocelovou korunku japonských dlát Nomi je třeba před prvním použitím přesně usadit, zabráníte tak třepení dřevěného konce rukojeti pod údery paličky a také tím chráníte svoji ruku proti případnému klepnutí se kladívkem. Vše, co k tomu budete potřebovat jsou japonské přitloukací dláto, ocelové kladívko a pevná deska pracovního stolu nebo větší kus železa. Chcete vědět víc?

japonske_dlato_nasazeni_korunky_prstence_kovove_objimky_920x450px_001

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická řezbářská dláta
Hmotnost: 0.08 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: